Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hlavy dole, pospolitosť slovenská! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Ale Igorko,

máš predsa svoj reklamný plátok. Prečo neumiestňuješ svoje písmenká tam?
A ešte kedy sa začneš chovať ako politik a prestaneš zo seba robiť šaša?
 
Hodnoť

 

Manipulativny blog v zaujme posilnit vlastnu referendovu snahu skryvajuc sa za obhajobu prav obcanov. Politik nikdy nic nerobi bez snahy o svoj vlastny zisk a bez toho aby to nezaobalil do demagogie a populizmu. Naivni mu na to skocia a hadaju sa o referende ako takom. Pritom autorovi nejde o nic ine len o osobny prospech. Treba sa za kazdym vyjadrenim politika, najma takeho ako je Matovic, pytat: qui bono?
 
Hodnoť

Súhlasím s Vami pán Matovič

a modlím sa, aby v tejto spoločnosti bol hlas aktívnych občanov vypočutý, lebo tí pasívny sa len vezú. Navrhnite však ako to zmeniť. Modlite sa v parlamente za zmenu modlite sa spolu s nami, aby v parlamente boli ľudia, ktorí milujú právo a spravodlivosť. Ak zákonom chránime nefajčiarov a ich rodiny, prečo by sme zákonom nemohli chrániť deti v kresťanských rodinách pred amorálnym správaním sa liberálnych ľudí.

Referendom za platnosť každého referenda to asi nezmeníme.
 

 

Nie ste dobrý ani ako troll.

Len tak mimochodom - na Slovensku je takmer 50-percentná rozvodovosť, v krajine, v ktorej je takmer 75 percent veriacich. Rozvody nie sú práve najmorálnejšie, ktože spôsobil galibu tým deťom v kresťanských rodinách, ktoré sa rozviedli? Hádam nie zlí-zlí liberáli.
 

Takže nejdeme riešiť veci,

ktoré môžme vyriešiť, kým sa nevyriešia tie, ktoré sa ani vyriešiť nedajú?

Ja som za to, aby rozvodový súd určil mieru zavinenia rozvodu manželstva a podľa napríklad delil majetok či právo na výchovu detí. Ale EÚ by nám určite nepovolilo zákaz rozvodov. Neviem či si sledoval zúrivosť EÚ papalášov, keď chcelo zaviesť Turecko sankcie za rozvod - a to ani nie sú v EÚ! Pritom sankcia je normálna vec, však sľubom sa manželia vzájomne k niečomu zaviazali - ak to porušia, majú znášať dôsledky tak, ako je to v obchodnom či občianskom práve.

Asi celkom nesleduješ problematiku, lebo ak máš deti, tak určite by sa ti nepáčila situácia aká nastala napríklad aj v susednom Česku, kde deťom vysvetľovali ako masturbovať. A príkladov by som ti vedel popísať desiatky, ale to, že sa to už deje v Česku malo byť pre nás výstrahou. Alebo si teraz myslíš, že deti na Slovensku sa kvôli absencii sexuálnej výchovy nikdy nenaučia masturbovať a že tým budú poznačené na celý život?
 

 

1. To referendum niečo vyriešilo? Aj ak by bolo úspešné, prvá otázka je už v ústave, druhá je na dlhú diskusiu a tretia sa týkala sexuálnej výchovy, ktorá na Slovensku ako samostatný predmet neexistuje.

2. Zjavne ste môj príspevok nepochopili, mne nemusíte vysvetľovať nič ohľadom rozvodov a podobne - to vôbec nebolo mojím cieľom. Išlo mi hlavne o to, že veriaci hasia to, čo ich nepáli, pričom ich vlastná rozvodovosť je obrovským morálnym problémom pre deti, nie nejaká neexistujúca sexuálna výchova.

3. K tej masturbácii v Čechách máte nejaké dôveryhodné zdroje? Poprosím bez postoya a hlúpych webov typu h l a vnespravy.sk. Pretože tu na diskusnom fóre som sa už dozvedel kdejaké iné "zaručené" bu-bu-bu informácie, napríklad že zoofília a pedofília sú v Holandsku legálne, že v Nemecku zabásli rodiča preto, lebo odmietol sex. výchovu, či vo Francúzsku zatkli muža, pretože mal oblečené tričko "s tradičnou rodinou".

4. Skúste si urovnať v hlave jedno - nenapísal som ani slovo k sex. výchove. Okrem toho, sex. výchova na Slovensku ako samostatný predmet neexistuje a určite by sa na nej nevyučovalo to, ako masturbovať. Mimochodom - masturbácia nejako "poznačuje celý život"? Na základe čoho ste prišli na toto tvrdenie?

Ale ja si radšej počkám na ten zdroj, dúfam, že bude rovnako "zaručený" ako ten týkajúci sa košickej školy.
 

Referendum z časti istilo

súčasný stav (1. otázka), deklarovalo postoj obyvateľstva, aby zákonodarcovia vedeli, ako zmýšľajú voliči. Tiež je potrebné chrániť deti (2. otázka) - okolité krajiny už podliehajú homoloby. V tretej je už existujúci problém v sexuálnej výchove krajín západne (a hlavne severne) od nás. Týka sa nás to, juvenilná justícia už začína vznikať aj na Slovensku a to je veľký problém. Žiaľ, ľudia ktorí sa o problematiku nezaujímajú, nepoznajú príčiny spustenia tohto referenda ani nie sú vyzrozumení s následkami, ktoré neschválenie referendových otázok bude mať.

Minimálne o tebou spomínaných dvoch prípadoch (zatknutie rodiča odmietajúceho sex. výchovu v Nemecku či Francúza s tričkom rodiny) - viem. Bližšie si môžeš prečítať články na http://www.lifenews.sk/content...

Čo sa týka sexuálnej výchovy - skús si pozrieť, čo vyučovali v Česku. A čo animovaný film v Škandinávii so spievajúcim penisom a vagínou? Páči sa ti to ako výukový program pre deti?
 

 

Referendum neistilo nič, pretože bolo od začiatku jasné, že neprejde. Prepáčte, ale iba naozaj naivný človek veril, že bude úspešné.

Chrániť deti? A kto chráni deti v tých 50-tich percentách rozvedených rodín, z ktorých je značné percento kresťanov? Prosím, ušetrite ma tej všemocnej floskuly "homoloby", ľudia to tu opakujú dookola ako mantru, no ja nevidím žiadne ohrozovanie detí zo strany teplých či akokoľvek inak sexuálne orientovaných, okrem pedofilov. Koľko teplých ublížilo v posledných rokoch deťom? A koľko kresťanov im ublížilo tým, že sa rozviedli a porušili "tradičnú" rodinu?

Prečo si vytvárať virtuálnych nepriateľov, keď tí ozajstní sú súčasťou bežného života?

Do justície, myslím si, vidím veľmi dobre, vzhľadom na moje zameranie, ale o tom je zbytočné diskutovať.

V každom prípade - viete o tom, že tá správa o rodičovi odmietajúcom sex. výchovu bola hoax? A viete o tom, že to isté platí aj o tej o zatknutí človeka s tým tričkom? Že išlo o jasné manipulácie zo strany istých webov, ktoré čítajú iba konšpirátori a fanatici?

Prosil som Vás, aby ste mi neposielali weby typu postoy a hlavné správy a Vy ste mi zaslali lifenews - ďakujem Vám pekne, vrámci psychogygieny na to ani neklikám.

To, že niekde niečo v zahraničí púšťali deťom znamená, že by to púšťali na Slovensku? Písal som Vám už, že na Slovensku sex. výchova ako predmet nefunguje, okrem toho Slovensko má úplne iné náboženské postavenie a zloženie, má vo vláde a v parlamente veriacich, hádam si nemyslíte, že niečo také schvália? Prosím Vás. Načo maľovať čerta na stenu?

To tu potom môžeme mať referendum o hocičom, napríklad proti kanibalizme, čo ak by bol u nás populárny? Veď niekde predsa je. A čo Šária? Poďme spraviť referendum proti Šárii, veď v zahraničí je, čo ak?
 
Hodnoť

V Kalifornii majú zákon

ktorý umožňuje akejkoľvek iniciatíve po pozbieraní istého počtu podpisov vypracovať legislatívu štátnymi legislatívcami a predložiť na schválenie do Kal. senátu na schválenie a to by bola veľká opovážlivosť senátu to neschváliť. Ale to je o inej kultúre. Pán Matovič, treba reformovať celý politický systém v tomto zaprdenom štáte, ak chceme deťom prinavrátiť dôstojne žiť v ňom. Je veľa ľudí po Slovensku, ktorí to to chcú zmeniť...
 

3xAno:

1. ste za kvalitne zdravotnicto?
2. pre vsetkych?
3. zadarmo?

p. Kravcik, jediny problem ze je to v praxi nerealizovatelne.
ps. takto 'chcelo' fungovat socialisticke zdravotnictvo, akurat ze v reale boli (su) splnene vzdy len dve podmienky. Ludia svojimi nerealnymi poziadavkami vedia rozvratit inu krajinu ako slovensko, ale aj kaliforniu - ktoraze to krajina ma najvacsi vnutorny dlh ...?

dalsie referendum ktore by mohlo pritiahnut dostatocny pocet ludi:
1. zvysit minimalnu mzdu na 3000eur
2. 12 mesacne odstupne pri vypovedi
3. po 15tich rokoch vsetci maju narok na dochodok.
dalsie:
1. IC do blavy kazdu hodinu
2. cena listku 100% hradena statom.
3. cena rodinneho listku (ved podpora rodiny) 150% hradena statom
no kto by hlasoval proti? Ani Matovic nie.
 
Hodnoť

Kedysi, keď si ešte nebol v politike

a písal si do svojich reklamných novín celkom rozumné príspevky som ťa priam žral.
DNES MI ŽEREŠ NERVY, BRATM!
Odpáľ konečne kdesi do hája aj so svojimi "bohovskými" nápadmi!
 
Hodnoť

 

A mame tu dalsie vyplakavanie cloveka, ktory chcel vytlct z referenda politicky kapital kedze si myslel, ze na Slovensku je vyze 50% opravnenych volicov homofobov a ked k urnam prislo iba 20% ludi a Matovic zistil, ze zastupuje tazku mensinu zrazu si svoju volbu snazi vyzehlit u svojich volico, ktori nie su nabozenski fanatici.
 

 

ze referendum nedosiahne 50%-u ucast vedel kazdy, to len drotikar vyssie, homici, medialni propagandisti a vraj-politologovia skusaju zo znamej statistiky vytrieskat nejaky iny nazor, nez je standardna ignorancia. Nik normalny nemoze tvrdit, ze ludia su zato, aby politici kupovali vladne auta za 150000E len preto, ze ignorovali predminule referendum.

Matovic a dalsi si ale vedia spocitat to, co sa vsetci ti demagogovia snazia prekricat - 20% opravnenych volicov, ktori aktivne odmietli stupnujucu sa agresivitu homikov, su sucasne cca. 34% volicskych hlasov po prepocitani na ucast v poslednych parlamentnych volbach. O 10% ("relativnych", nie z absolutneho poctu volicov) viac stacilo na uplne vitazstvo vo volbach. Navyse je to podiel, bez ktoreho nemozno menit Ustavu SR.
A samozrejme, to su len ti, co boli aktivni aj v tak nepopularnej volbe, akou je referendum. A teda sa da predpokladat, ze sa zucastnia aj inych volieb.
 

 

Usiel mu ale maly detail a to, ze hlasovanie v referende sa nerovna hlasovaniu vo volbach...
 

 

Ibaže v referende hlasuješ o konkrétnom návrhu, v parlamentných voľbách dávaš plnú moc na štyri roky ľuďom, ktorých vôbec nielenže nepoznáš, ale hlavne ! nemáš žiadny regulačný mechanizmus ich prípadnej svojvôle...

A tak to potom aj v štáte vyzerá, veď pre parlamentné nie je kvórum pre platnosť! V súčasnosti strana, ktorá si v parlamente prehlasuje väčšinu zákonov (okrem ústavných), má mandát iba od 25% oprávnených voličov - to je tá správna demokracia? Ak je ňou mandát od väčšiny oprávnených, ten nemajú...

Ak si to prerátaš, tí, ktorí boli napríklad v prvej otázke za, by ich v prepočte na parlamentné kreslá obsadili 65 - a to s obmedzenou reklamnou kampaňou, verejnoprávne médiá ich odmietli, keď začnú parlamentné, myslíš, že Mika odmietne politickú reklamu?
 

Tá kampaň bola

najprofesionálnejším produktom aký táto mladá republika zažila. Bolo to ešte lepšie ako keď americkí PR poradcovia dávali dole Mečiara. A lacné to nebolo, tomu ver. len to lacne pôsobilo. To bol úmysel.Všetko bolo premyslené do posledného detailu, studeným a cynickým spôsobom. Jačanie odporcov bolo zvážené a použité ako zosilňovač. Boli vypustené videá, od ktorých sa centrum akože dištancovalo, urobili ich neznámi ľudia, no jasné.

Neurobili jedinú chybu.

Bolo to kvalitnejšie a profesionálnejšie politické PR než to, aké má SMER. A SMER je v propagande Slovenská špička, to treba objektívne uznať.

Neviem, kto tú kampaň koordinoval, ale podľa mňa nebol zo Slovenska. A títo ľudia nie sú lacní, príjmy majú v päťciferenej oblasti v dolároch. Zohraté tímy sú ešte drahšie.

Ten, kto to zaplatil, má referendovú tému vieš kde. Tomu ide o niečo iné, o kontrolu a moc. A má veľmi dobre premyslené, ako sa mu investícia vráti.
 

 

Televízie im odmietli odvysielať reklamný spot, zvlášť u verejnoprávnej je to veľmi diskutabilná praktika, pokiaľ inak s politickou reklamou nemá problém, a to že ja nemusím reklamu, ale vidím v tom nespravodlivosť, jediné platné referendum bolo o EU, a aj to bolo tesné, účasť 52%, a to mali k dispozícii médiá plus prostriedky rozpočtu http://hsr.rokovania.sk/data/a...

Ak demokracia, je to vláda ľudu, podporujem Matovičove snahy o posilnenie priamej demokracie http://blog.sme.sk/diskusie/dp...

Po ´89 sa nastavil systém partokracie, nemáme veto ani iniciatívu, volebná účasť klesá, ak tu aj boli spočiatku očakávania, ľudia strácajú záujem o veci verejné - reálne nemajú moc, demokraciu im po ´89 zatrhli...
 

 

usiel ti "maly detail", teda ze na referendum chodia volit len ludia, ktory proste na volby chodia. Takze sa da ocakavat, ze nemala cast z nich sa zucastni aj parlamentnych volieb. A tam sa to pocita zo zucastnenych, nie celkoveho poctu volicov.

Ad vevera: Ja som to vcera pisal pod inym textom, aj s "laskavym" komentarom nad duchaplnostou tych, co sa prave natriasaju nad vitazstvom homov v referende. SME samozrejme promptne vsetko premazalo, kedze ako pisu vo svojich vysvetlivkach - konsenzus o svojej jedinej pravde si narusat nenechaju.

Ale nase media a znacna cast miestnych diskuterov su svojou ideologiou priam posadnuty a cisla a bezne pravidla toho, ako politika naozaj funguje, su pre nich na urovni triedneho nepriatela.
 

 

To este neznamena, ze ludia, ktori prisli na referendum vyznavaju rovnake hodnoty aj pri volbach... Ak by to tak bolo KDH by malo podstatne viac hlasov ako SMER a uz by sme davno boli Vatikanskou koloniou...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 5 432
 2. Miroslav Babič: Ako to bolo s nákupom rúšok pre Bratislavu cez Team Vallo? 4 349
 3. Július Kovács: Borisko. 4 248
 4. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 3 495
 5. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 3 219
 6. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 2 426
 7. Maroš Chmúrny: Príhody (ne)jedného poslanca 2 255
 8. Marian Baran: Domáca šunka 1 905
 9. Michael Achberger: Tento hormón dokáže urýchliť vaše chudnutie 1 540
 10. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 1 480

Rebríčky článkov


 1. Tomáš Kopecký: Kto nepribral počas karantény ani jedno kg, nech prvý hodí toaleťákom (a čo na to klíma?)
 2. Martin Fletcher: Další příklad výborné pomoci výroby ochranných štítů
 3. Lukáš Baloga: Môže ropa (podobne ako úročenie vkladov) dosiahnuť mínusové hodnoty? Trump je proti a má p
 4. Mária Bučková: Vážený pán premiér
 5. Petr Kotvan: Všetkým budúcim mamičkám a oteckom
 6. Štefan Vidlár: "Vjedec"
 7. Martin Mařák: Fízlování občanů na Slovensku
 8. Roland Ondrus: Pravda,existuje ešte vôbec?
 9. Ladislav Angyal: KORONAVÍRUS - ďalší HOAX?!
 10. Michaela Manikova: Láska v čase korony


Už ste čítali?