Potrat či adopcia? Matka, či krkavčia mater?

Autor: igor matovič | 25.3.2013 o 15:51 | (upravené 25.3.2013 o 16:14) Karma článku: 13,64 | Prečítané:  3531x

Dnes je deň počatého diaťaťa. Deň, kedy si pripomíname tie deti, ktorým nebolo dopriate sa narodiť. Nechcem tu a teraz rozoberať interupcie, ani súdiť žiadnu ženu za jej rozhodnutie. Chcem len položiť jedinú otázku - či je fér odsudzovať ženu, ktorá sa rozhodne svoje dieťa nezabiť, donosiť ho, porodiť a dať na adopciu?

Mne sa to fér nezdá. Bohužiaľ, realita taká je. Ak by také niečo dnes ktorákoľvek žena urobila, celá dedina, celá ulica ju odsúdi. "Chodila s bruchom, brucho zrazu nemá, decko tiež. Kde je? Dala ho na adopciu! Katastrofa!" Na jednej strane interupciu považujeme za obyčajný medicínsky zákrok, ale ženu, ktorá sa rozhodne svoje disťa zachrániť s vedomím, že ho vychovávať nedokáže, odsudzujeme. Sme čistí pokrytci, bohužiaľ.

Mrzí ma to. Za matku sme si zvykli považovať len dokonalú matku, ktorá svoju rolu zvládne dokonale - vynosiť, porodiť, vychovať. Matkám, ktoré dokážu len donosiť a porodiť, nadávame do krkavčích materí. Prečo? Narodili sme sa vari všetci dokonalí? Nenarodili. Tak ich neodsudzujme. Dajme matkám ďalšiu možnosť výberu, lebo dnes majú v skutočnosti len dve (pokiaľ nechcú znášať večné opovrhnutie) - interupcia a dokonalá matka.

Nebláznime, veď máme na jednej strane ročne 10 tisíc dobrovoľne potratených detí a na druhej strane desiatky tisíc neplodných párov! ... a my nerobíme nič preto, aby sme tých čo majú a tých čo nemajú (a veľmi by chceli), spojili. Stačí tak málo - začať hlásať (aj z najvyšších miest), že matkou je aj matka nedokonalá, ktorá z akýchkoľvek dôvodov uzná, že svoje dieťa vychovávať nedokáže, ale napriek tomu ho donosí a porodí. Jasné, že to nespôsobí hneď zázraky. Jasné, že z 10 tisíc interupcií nebude zrazu 5. Začneme však správnu cestu - k uznaniu za matku každú ženu, ktorá svoje dieťa donosí.

Máme však aj inú možnosť - pokračujme naďalej v starých zvykoch. Odsudzujme a tlačme tehotné ženy k múru. Potom sa ale nečudujme, že príde čas, kedy budeme s otvoreným náručím behať po svete s tým, aby sme len našli niekoho, kto príde na Slovensko robiť na naše dôchodky.

... aj preto som dnes v pléne chodil v tričku s nápisom "Potrat nie je riešenie, DONOSIŤ DIEŤA a dať ho na adopciu JE RIEŠENIE" a v rozprave som na naše pokrytectvo upozornil pri rozprave k inému zákonu. Sľubujem, že v dohľadnej dobe predložím pár noviel zákonov, ktoré by tehotným matkám mali pomôcť v snahe dieťa donosiť a vás prosím, aby ste "lobovali" u každej matky, ktorá stojí a bude stáť pred nie práve príjemným rozhodnutím.

adopcie_res.png

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rok zmien: Kaliňák, Vaľová aj Kočner. Padali symboly moci

Aké boli najzásadnejšie udalosti od vraždy Jána Kuciaka.

ŠPORT

Hapal prekvapil, Slováci vyhrali rozdielom triedy

Novému trénerovi národného tímu Pavlovi Hapalovi premiéra vyšla.


Už ste čítali?