Klamár prezidentom

Autor: igor matovič | 11.1.2013 o 11:42 | (upravené 11.1.2013 o 12:25) Karma článku: 22,13 | Prečítané:  8546x

Myslím si, že funkcia prezidenta nikoho neoprávňuje k tomu, aby hrubo, úmyselne, prospechársky a opakovane klamal. Prezident Gašparovič to, bohužiaľ, robí.

Prezident Gašparovič opakovane a úmyselne klame o tom, že ma Dr. Čentéš vypočúval vo veci voľby generálneho prokurátora. Dokonca to uvádza v liste predsedovi NR SR Pavlovi Paškovi, v oficiálnom dokumente, ktorým zdôvodňuje nevymenovanie Dr. Čentéša. Prezident Gašparovič týmto úmyselne vzbudzuje vo verejnosti dojem, že Dr. Čentéš ma vypočúval vo veci voľby jeho samého. Prezident doslova píše „prečo Čentéš a nie iný do veci nezainteresovaný prokurátor".

Prezident klame v troch veciach:

1)    Dr. Čentéš ma vo veci korupcie pri voľbe generálneho prokurátora nikdy nevypočul

2)    27. júla 2011 som na GP vôbec nevypovedal, vypovedal som o dva dni neskôr v úplne inej veci - vo veci politických nominácií

3)    prezident Gašparovič úmyselne klame, že som svoju pôvodnú výpoveď zásadne zmenil. Pán prezident to nemá ako vedieť a hlavne to nie je pravda

Dokument, ktorým prezident zdôvodňuje svoje nevymenovanie Dr. Čentéša za GP je plný lží a zavádzania. Preto je úplne nedôveryhodný a irelevantný.

Prezident vo svojom vyhlásení zároveň tvrdí, citujem:

„Desí ma toľká zloba, hrubosť a nenávisť v politike i médiách. Vyzývam preto všetkých občanov i politikov k pokojnej, korektnej a slušnej komunikácii, k neroznecovaniu nenávisti a k upokojeniu vášní. K zodpovednosti, lebo za 20 rokov sme mali dosť času priučiť sa jej. Pre pokoj ľudí v tomto štáte."

K tomu len toľko - mňa desí, že máme prezidenta klamára.

 

PS1: Z listu predsedovi NR SR:

Poslanec Igor Matovič, vtedy zvolený na kandidátke koaličnej politickej strany SaS, v relácii Noviny televíznej stanice JOJ už skôr uviedol: "Štyria poslanci boli kúpení a dvaja sú vydieraní. Či to je pravda, to ja neviem, ale jednoducho sa to tu hovorilo, pomaly už aj stĺpy to tu rozprávali."

Podobné opakované výroky viacerých poslancov a politikov sa stali predmetom trestného konania vedeného Generálnou prokuratúrou Slovenskej republiky (ďalej len „generálna prokuratúra"), v rámci ktorého Jozef Čentéš (prečo Čentéš a nie iný, do veci nezainteresovaný prokurátor) 27. júla 2011 vypočul poslanca Igora Matoviča.

PS2: Z vyhlásenia prezidenta zo dňa 9. januára 2013:

Vy, občania, viete pochopiť, že: ak celý priebeh voľby generálneho prokurátora bol spochybňovaný samotnými jej aktérmi aj kruhmi terajšej opozície a politologickej obce. Ak sám kandidát Čentéš mal o nej pochybnosti a v priebehu voľby sa dopustil závažného pochybenia údajne „nevedomou" skartáciou i „nevedomým" vymazaním údajov z počítača (lebo neskartoval akýkoľvek spis, ale výpoveď politika, ktorá v pôvodnom znení mohla poškodiť predstaviteľov terajšej opozície).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rok zmien: Kaliňák, Vaľová aj Kočner. Padali symboly moci

Aké boli najzásadnejšie udalosti od vraždy Jána Kuciaka.

ŠPORT

Hapal prekvapil, Slováci vyhrali rozdielom triedy

Novému trénerovi národného tímu Pavlovi Hapalovi premiéra vyšla.


Už ste čítali?