Ako sa Bugárovi Slovensko za misu šošovice predať nepodarilo

Autor: igor matovič | 27.12.2011 o 12:38 | (upravené 28.12.2011 o 0:39) Karma článku: 17,57 | Prečítané:  8974x

Netrvalo to ani tak dlho a vykľulo sa šidlo z vreca von. Maďari pred Vianocami schválili zákon, ktorý umožňuje voliť aj maďarským občanom z okolitých krajín, ktorým v tomto roku narýchlo rozdali občianstvo.

Srbi a hlavne Rumuni sa chytajú za hlavy a lamentujú. Pred rokom a kúsok, keď mohli Orbánovej špekulácii zabrániť, boli frajeri a tvárili sa vraj demokraticky a ústretovo. Nesnažili sa prijať žiadne protiopatrenie, ktoré by Orbánove zvrátené chúťky kupovať si voličov zastavilo. Dnes majú niekoľko stotisíc maďarských občanov sústredených na súvislých územiach svojich krajín.

Na Slovensku Fico presadil síce hlúpy zákon, ktorý nedovolil mať iné občianstvo žiadnemu slovenskému občanovi, ale cieľ paralyzovať Orbánovu zvrátenosť splnil. Prišli voľby a pravicová koalícia. Myslel som si, že medzi prvými zmení Ficove hlúpe reštrikcie a umožní prijať iné občianstvo aspoň tým ľuďom, ktorí majú nejaké reálne väzby na iný štát (bývajú, študujú, podnikajú...).

Nestalo sa tak. Miesto toho sa kompletné koaličné kvarteto (SDKÚ, SaS, MOST a KDH) rozhodlo na Bugárovu žiadosť Ficov protizákon úplne zrušiť a nechať Slovensko napospas Orbánovi.

S tým sme súhlasiť nedokázali. Chápal som, že Bugár o rozdávaní občianstva na Slovensku sníva už roky a urobí preto čokoľvek, veď v skutočnosti inú ako maďarskú agendu MOST ani nemá a v SDKÚ a SaS proslovenské postoje vždy chýbali. Ale to, že sa na takúto zvrátenosť podujalo vraj kedysi aj národne orientované KDH, bolo nad možnosti mojej predstavivosti.

Napriek tomu, že som verejne a aj osobne predstaviteľom koalície opakovane tvrdil, že žiadne také poklonkovanie Slovenska nepodporíme, brali nás na ľahkú váhu. Mysleli si, že cukneme a poslušne stlačíme správne tlačítko. Nestalo sa tak a SaSka ma za nehorázne hlasovanie v neprospech Orbána vyrazila cez obedňajšiu prestávku z klubu. Bugár bol spokojný, protiveľkomaďarský živel bol potrestaný.

Dnes som rád, že sme sa nepoddali a neumožnili sme Bugárovi a spol. dokonať svoje zvrátené dielo. Stačilo, aby sme vtedy podľahli tlaku a dnes máme na Slovensku 100-150 tisíc maďarských občanov s právom voliť v Maďarsku. Orbán s Jobbikom by nám legitímne mohli pochodovať po Slovensku a robiť si volebnú kampaň ... a už len to samotné by stačilo na dosmrtnú agendu Slotovi, ktorý by za nimi chodil ako chvost so svojimi ožraleckými pokrikmi.

Ústava hovorí, že poslanci by mali vždy hlasovať podľa svojho svedomia a neriadiť sa žiadnymi príkazmi. My štyria sme tak robili stále. Síce nás za to Bugár a spol. rád nemali, ale aj táto situácia dokazuje, že je lepšie byť človekom, ako len nemysliacou cvičenou opičkou, ktorá za banánik stlačí a spácha čokoľvek.

Preto 10. marca volím ľudí, a ty?
(http://obycajniludia.sk/kandidati-do-nrsr-2012/)

ps. (27.12. 23:56) Nemám nič proti slovenským Maďarom. Z duše však nemám rád ľudí, ktorí ich využívajú na svoje politické ciele - či už sú to maďarskí, alebo slovenskí nacionalisti. Za najväčšiu škodnú v parlamente považujem žilinského Ožrana, a keďže nechcem, aby viac špinil parlament, myslím si, že by sme mu nemali zbytočne nahrávať nášmi krokmi, t.j. ani úplne zbytočným rozdávaním občianstva, ktoré ničím slovenským Maďarom nepomôže. Na druhej strane nemám absolútne nič proti tomu, ak bude mať iné občianstvo ten, kto v druhej krajine pracuje, študuje, podniká, býva, má odtiaľ blízku rodinu, vykonáva charitatívnu, či športovú činnosť a pod.


Vzhľadom na to, že kandidujem na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj a nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých veciach sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?