Bugár perie nepustil

Autor: igor matovič | 8.9.2011 o 15:40 | Karma článku: 14,98 | Prečítané:  3249x

V utorok som na mojom FB profile zverejnil zoznam mien, úradov, pozícií ... a pri niektorých boli uverejnené skratky politických strán. Požiadal som svojich FB priateľov, nech sa na zoznam pozrú a skúsia potvrdiť či vyvrátiť, či by mohlo ísť o zoznam politických nominantov. Aj keď nešlo o zoznam overených nominantov, nastala hrmavica a médiá hlásili, že som ho zverejnil.

Preto by som chcel poprosiť všetkých, ktorí sa k tomuto zoznamu dostali, aby ľudí v ňom spomenutých nebrali automaticky za nominantov, to nebol môj cieľ. Dupľom by nebolo fér brať za nominantov tých, ktorí pri sebe nemajú uvedenú žiadnu skratku politickej strany. Podľa spätných informácií však hodnovernosť zoznamu je viac ako 90%.

Mojim cieľom bolo, priznávam, urobiť prvý krok na ceste k vytvoreniu úplného zoznamu politických nominantov. Bude to cesta určite náročná a stane sa na nej aj kopa chýb. Niekomu chyby vadia a hovoria, že ak máme pri hľadaní pravdy robiť chyby, tak ju radšej hľadať nemáme. Nesúhlasím. Chyby by sme nerobili len vtedy, ak by nám chceli pomôcť politické strany. To však akosi nechcú. Ak by nabrali odvahu prekročiť svoj tieň a rozhodli by sa odokryť svojich ľudí, nemuseli by sme pri hľadaní niekedy aj tápať. Prirovnal by som to k snahe zažnúť svetlo - ak neviete, kde je vypínač, ocapkáte zbytočne stenu.

Ozaj, OKS sa ozvalo, že žiadne nominácie vo verejnej správe nemá, vraj len v samospráve. Nemám dôvod im neveriť, to sú pravdovravní chlapci. Pre vypovedanie celej pravdy je však dôležité spomenúť aj dôvod prečo ich OKS nemá. Nie preto, že by boli proti politickým nomináciám. Dôvod je prozaickejší - OKS chcelo, ale Bugár (v povolebnom hneve z prekrúžkovania sa ich štyroch) OKS nevyšiel v ústrety, t.j. nedal im ani jedno miesto a OKS muselo len prehltnúť lačné slinky.

ps. Určite to poznáte - dáte žabu do hrnca so studenou vodou a zapnete plamienok. Žabka sa spokojne usmieva ... až kým sa jej zrazu, po určitom čase, v očiach neurobí belmo - bielkoviny zmenia štruktúru a žabka je uvarená, možno aj s úsmevom. ... o čom táram? O nás. Politické strany nás postupne uvarili a zakódovali do nás informáciu, že politické nominácie sú OK, košér a fér. Vraj - ako by mohli napĺňať pravicový vládny zákon, ak by si nedosadili do vedenia úradov pravičiarov a opačne. Smiešne a zároveň my sme smiešni, ak im to veríme. Nie, politické strany klamú, až sa hory zelenajú. Od úradov môžeme čakať najlepší výkon vtedy, ak ich budú viesť tí najlepší odborníci, od ktorých budeme očakávať len striktné dodržiavanie zákonov, nič viac, nič menej. Stačí to len pochopiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?