Pirátovi z Bratislavy

Autor: igor matovič | 18.4.2011 o 18:36 | (upravené 19.4.2011 o 8:57) Karma článku: 21,64 | Prečítané:  26420x

Nazdar Robo, pozerám, že opäť píšeš, tentokrát o nejakých pirátoch. Fajn, aj ja Ti napíšem, aby si mal nad čím premýšľať.

Hneď na úvod Ti musím povedať, že som bol prvý politik z koalície (hoci rozmýšľam, či ním vlastne som, keď v nej vlastne nie som;), ktorý nabral odvahu a vyzval pána generálneho z Daňového riaditeľstva, aby si láskavo vstúpil do svedomia a radšej sa porúčal kade ľahšie. Neskôr sa pridala pani premiérka a je z toho teraz poprask. Vieš, to Ti píšem, aby si si nemyslel, že by som tu chcel teraz náhodou obhajovať nejaké svinstvo. To nerobím, sorry.

Niečo Ti však chcem pripomenúť.

V roku 2008 si si vybral v mýtnom tendri firmu, ktorá dala za postavenie toho istého systému zo všetkých ponúk tú najvyššiu ponuku. Vyššiu nie o pár korún, ale o 7 miliárd korún! Chápem, pre Teba sú to asi drobné, ale uznaj, že pre ľudí nie.

Vieš, čo sa dalo urobiť zo 7 miliárd, o ktoré si takto ľudí prichystal? Môžeš si vybrať:

1) postaviť 5 km diaľnice
2) znížiť na rok DPH o 1,4%
3) na rok zvýšiť materskú všetkým matkám o 4.100 korún mesačne
4) znížiť štátny dlh po Tvojom šafárení o 7 miliárd korún
5) postaviť 5 tisíc 3-izbových bytov pre mladé rodiny, zadarmo samozrejme
6) znížiť cenu všetkého mlieka, ktoré sa na Slovensku za rok vypije o 11 korún na liter
7) ak by si dal podnikateľom 100 tisíc za vytvorenie 1 pracovného miesta, dal by si prácu 70 tisíc nezamestnaným
... a tisíc iných vecí

Ty si si však zvolil niečo iné. Rozhodol si sa dať našich 7 miliárd do vrecka svojho vyvolenca. Vyvolenca, o ktorom nikto (okrem vyvolených) nevedel, kto sa za ním skrýva, lebo svojich vlastníkov skrýval v tých, Tebou teraz (zrazu) kritizovaných, daňových rajoch. Vieš, po všetkých tých Tvojich klamstvách, ktoré si už na ľuďoch spáchal, ja si fakt nie som istý, či skutočným vlastníkom Tvojho mýtneho vyvolenca nie si náhodou Ty sám. Veď keď si zoberiem do úvahy, ako si to svinstvo s plechovým ksichtom vždy obhajoval, mne to pripadalo od Teba tak otcovské, že neverím, že za tým nie je niečo viac. To však už je len a len Tvoje svedomie.

Tým som Ti chcel povedal len to, že Ty si pre mňa pirát a najväčší. Bol si povolaný zodpovedne zastupovať ľudí, ktorí Ti dali dôveru, ale miesto toho si do vypľutia svojej čiernej pirátskej duše obhajoval tie najväčšie svinstvá, aké kedy na Slovensku nejaký politik spáchal.

Vieš, a preto Ti neverím a verím, že postupne otvoríme oči aj Tvojim voličom, aby uvideli.

P.S. Keď budeš chcieť nabudúce niekoho kritizovať, daj to napísať niekomu inému, od Teba to hodnoverne nevyzerá. Hovorí sa tomu - vodu kázať a víno piť ... a Ty si si upil statočne, veď vieš.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?