Rozbi mu ksicht, veď je to len Cigán!

Autor: igor matovič | 9.3.2011 o 16:52 | Karma článku: 17,28 | Prečítané:  7566x

Po prečítaní nadpisu určite niektorí cítite zhnusenie z autora. V iných som žiadne emócie nevyvolal a vy poslední cítite taký zvláštny pocit spolupatričnosti. Zvlášny, vtieravý pocit sympatie s ľuďmi, pre ktorých je každý Cigán hodný opovrhnutia, malého dvora a dlhého biča.

Možno ste videli výstup z tlačovky Roberta Fica, kde sa snažil obhajovať svojho okresného predsedu SMERu v Martine, pána exposlanca Kvorku. Rozprával o tom ako on vysokopostavenému členovi SMERu dôveruje aj napriek tomu, že vyšetrovateľ skončil vyšetrovanie a dal prokurátorovi návrh na vznesenie obžaloby zo spáchania závažných trestných činov.

Všetko by mohlo byť pochopiteľné, veď čo iné Ficovi zostáva ako zatĺkať a z čerta robiť anjela. Veď celé roky Kvorku trápne obhajoval a hlavne hlasoval aj s celým jeho SMERom proti zbaveniu Kvorku imunity a tak zabránil skoršiemu vyšetrovaniu kriminalistov.

Na tlačovke však Fico povedal aj niečo veľmi zaujímavé a podľa mňa veľmi závažné. Povedal, že keď sa slovenská verejnosť dozvie, koho Kvorka poškodil, tak „slovenská verejnosť možno povie, že dobre, že sa takto pán Kvorka správal“.

Áno, je pravdou, že poškodeným bol obyčajný Cigán. Mladý Cigán z osady pri Martine, za frajerkou ktorého „vraj“ Ficov Kvorka do osady chodieval. Cigána to vytočilo, Kvorkovi „vraj“ hodil kameň do okna auta, načo sa „vraj“ Kvorka vrátil aj s posilou a Cigána „vraj“ odvliekli do nejakej búdy a tam ho zmlátili.

Neznášam tých Cigánov, ktorí sa len priživujú a kradnú a tiež neviem, či práve tento medzi nich nepatrí. Napriek tomu, nikdy by ma nenapadlo tvrdiť niečo tak zvrátené ako Fica. Expremiér sa pri obhajobe svojho pobočníka uchýlil k úbohej hre využívajúcej brnkanie na strunu rasovej neznášanlivosti k Cigánskemu etniku, tak hojne prebujnelej v našej spoločnosti. Miesto priznania si viny krytím Kvorku imunitou, siahol zbabelo a detinsky po polene, ktoré priložil do vatry nenávisti.

Už to počujem - ako si niektorí hovoríte: Ale veď Kvorka dobre dal Cigánovi jednému! Opak je však pravdou. Fico tým, čo povedal, odkázal všetkým ľuďom, že nemajú rovnaké práva ako my politici, ako On, ako jeho Kvorka. Podľa Fica vlastne nie je podstatný skutok, aký kto spácha, ale kto ho spácha a hlavne, či obeť nie je náhodou Cigán. Podľa Fica preto nie sme pred zákonom rovní, ale my politici sme najrovnejší. Úbohé. Fico narozprával už veľa hlúpostí, ale táto je korunovaná.

V čase, keď som pred časom čítal správu ako vtedy ešte premiér Fico ponížil dôchodcu s transparentom, mi nabehla husia koža zo zhnusenia z tohto politika prvý krát. Pri čítaní tejto reakcie už (našťastie) expremiéra Fica, to bolo druhý krát.

Európa zažila v minulom storočí politikov, ktorých tiež ľudia na rukách nosili. Politikov, ktorí začínali presne tak ako náš expremiér – hrali na strunu nevraživosti k ľuďom inej rasy, národnosti, vyznania či zmýšľania. Vieme ako to dopadlo.

Aj preto som presvedčený, že musím konanie predsedu strany SMER aspoň takto odsúdiť. Podporovať vo verejnosti zmýšľanie, že ľudia nie sú pred zákonom rovní, je nehodné bývalého premiéra.

ps. Sorry, ale nebudem v diskusii reagovať na ľudí, ktorí znova určite dostanú chuť si za závesom anonymity udrieť do Cigánov. Vám, ktorí sa podujmete na zápas s ich IQ, vopred vrúcne ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane na vojenčine vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To bola realita Československej ľudovej armády.

KOMENTÁRE

A zasa sa musíme báť plotov, čo v nás vyrastú

Na obrazovkách denne vídame tupírovaný preparát pseudospasiteľa.

PLUS

Varenie v stredoveku? Kaviár prasatám, miesto vody víno

Páv chrlil oheň a mäsové guľky vyzerali ako pomaranče.


Už ste čítali?