Fico buď chlap! (spôsobil si škodu, tak plať)

Autor: igor matovič | 27.1.2011 o 15:55 | (upravené 27.1.2011 o 16:42) Karma článku: 21,13 | Prečítané:  16214x

Včera bol určite ťažký deň, pre Fica. Ale kto vie, možno je už natoľko otrlý, že s ním také niečo ani len nepohne. Dnes sme mali k rozhodnutiu Ústavného súdu tlačovku a v záujme toho, aby ste presne vedeli o čom, tu je jej plné znenie aj s mojim dovetkom:

Ústavný súd vyriekol stanovisko, že kroky vlády Róberta Fica boli bezprecedentným pošliapaním práv občanov a zákonov Slovenskej republiky. Róbertovi Ficovi išlo o obyčajných ľudí vždy iba naoko, kým mu nestáli v ceste. Zastaviť ho musel tento krát až Ústavný súd.

Náprava rozhodnutí Ficovej vlády bude mať veľmi negatívny dopad na štátne financie, keďže hrozí, že celkové uplatnené náhrady škôd sa môžu vyšplhať až na závratných 30 miliárd korún, čo je – pre lepšiu predstavivosť - približne 20.000 krát vyššia škoda ako bola škoda spôsobená pridelením bytu pánovi Figeľovi. Je to suma, za ktorú mohli mať všetky matky celý rok každý mesiac o 17.000 korún vyššiu materskú.

Podľa nášho názoru Róbert Fico konal v spomenutých dvoch prípadoch úmyselne. Žiadny skúsený právnik by nerobil niečo, o čom dopredu  vie, že je to protiústavné. Na neústavnosť pritom Róberta Fica upozorňovala nielen široká odborná verejnosť, ale aj jeho vlastní ministri. Preto si myslíme, že Róbert Fico konal s podlým úmyslom zadarmo nakúpiť hlasy voličov, s tým, že cenu za ich nákup zaplatí štát, t.j. všetci občania Slovenskej republiky, čiže aj nakúpení oklamaní voliči.

Keďže sme presvedčení, že Róbert Fico konal úmyselne a štátu na základe jeho krokov vznikla škoda obrovského rozsahu, žiadame týmto predsedu strany Smer Róberta Fica, aby dal verejnosti verejný prísľub, že krytie vzniknutej škody na majetku štátu Róbert Fico bude v prvom rade plniť zo svojho osobného majetku.

Nie je predsa možné, aby politik úmyselne spôsobil škodu obrovského rozsahu, ale na jej krytie sa skladali po drobných všetci ľudia a firmy cez vyššiu DPH, či iné dane a poplatky. Každý zamestnanec, ak spôsobí škodu, musí ju v plnej miere svojmu zamestnávateľovi uhradiť. Róbert Fico bol 4 roky zamestnancom všetkých občanov Slovenskej republiky s poverením viesť krajinu ako dobrý hospodár. Neurobil tak, spôsobil škodu obrovského rozsahu, preto by mal tak isto ako aj iní zamestnanci škodu nahradiť.

Aj na tomto príklade je zrejmé, že náš návrh na hmotnú zodpovednosť politika za spôsobenú škodu je správny a jeho zavedenie do praxe nevyhnutné.

Veríme, že Róbert Fico nebude opäť zbabelec, ale postaví sa vzniknutému problému čelom ako chlap. Veríme, že uzná v plnej miere svoju vinu a nebude si vymýšľať žiadne detinské výhovorky. Veríme, že svojim rozhodnutím nepotvrdí to, čo vyhlásil, že jemu nezáleží na nejakom majiteľovi záhradky, t.j. že mu na právach obyčajných ľudí nezáleží.

Záverom - vítame rozhodnutie Ústavného súdu, avšak tiež odsudzujeme dlhodobé nekonanie súdu vo veci, čím spôsobené škody zbytočne narástli do závratných výšok. Domnievame sa, že odďaľovaním rozhodnutia až na obdobie po voľbách, Ústavný súd pomohol Róbertovi Ficovi dokonať jeho podlý čin.

Igor Matovič, Jozef Viskupič, Martin Fecko, Erika Jurinová z hnutia Obyčajní ľudia

  

Možno si niektorí poviete - na čo to robíme, keď aj tak Fico vlastné perie nepustí. Uvidíme. U Dámy Anny moje moralizovanie (politik kresťan nesmie kryť zlodejov) zabralo a začala pomenúvať kauzy SNS skoro pravým menom. Takže, prosím, nelámme vopred palicu nad Ficom. Ja naozaj úprimne verím, že raz sa aj v ňom ozve svedomie, prizná sa ku všetkým svinstvám, ktoré napáchal a odíde kade-ľahšie. Snílek, poviete si, ja viem. Ja som však už raz taký.

Páčil sa vám článok? Hlasujte zaň na pošli na vybrali.sme.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Rybáriková: Keby mi to niekto povedal, pošlem ho na liečenie

Slovenská tenistka postúpila už do osemfinále Australian Open. Tak ďaleko nikdy nebola.

SVET

Ďalšia šanca na referendum o brexite? Podporil ho Blair aj Farage

Aj Briti si myslia, že by rozhodli inak.

SVET

Babiša a Faltýnka vydajú na trestné stíhanie

Babiš v prejave zopakoval, že kauza je podľa neho zmanipulovaná.


Už ste čítali?