V predklone pred Orbánom

Autor: igor matovič | 24.1.2011 o 13:24 | Karma článku: 12,53 | Prečítané:  2777x

Koalícia od nás očakáva absolútnu poslušnosť. Niečo si koaličná rada vyhúta a 79 poslancov je tých, ktorí už majú stlačiť len tie správne gombíčky.

Sami viete ako dlho sa ťahá diskusia o Orbánovom zákone o dvojakom občianstve. Ako sa predháňali pred voľbami Fico s Dzurindom, kto má lepší liek na tú chorobu.

Z pozície sily si svoje riešenie pretlačil Fico - vládol, a tak si presadil svoju predstavu. Buranskú síce, ale jeho. Buranskú preto, lebo bral občianstvo aj tým ľuďom, ktorí v inej krajine dlhodobo bývali, študovali, pracovali, podnikali a aj tým, ktorých rodičia či starí rodičia odtiaľ pochádzali. Buranské.

Prišli voľby a k moci prišla iná sila. Tá si zase zaumienila, že postaví na hlavu to, čo spáchali predošlí. Povedala si, že sa bude tváriť, že veľkomaďarské chúťky nejakého Orbána a spol. neexistujú. Detinské, prepáčte. Dieťa si zakryje oči a bubo nie je - no minimálne úsmevné.

... a tak to bude pokračovať donekonečna. Vystrieda jedna garnitúra inú a opäť budeme niečo stavať na hlavu.

Nemusí to však tak byť. Stačí, aby sme sa na problém pozreli s chladnou hlavou a dokázali uznať, že aj Ficove a aj Dzurindove riešenie má čo to do seba. Stačí ich len opraviť, vylepšiť a môže prísť na svet riešenie, ktoré už nebude nikdy treba stavať na hlavu.

My sme sa rozhodli také riešenie dať na stôl. Umožníme ním všetkým ľuďom, ktorých som spomínal vyššie, beztrestne iné občianstvo získať a zároveň vyhlásime, že dôsledky zákonov prijatých v rozpore s medzinárodným právom a zvyklosťami na Slovensku neuznávame.

Sme úprimne presvedčení, že takto je to správne. Nechceme totiž ďalej buransky trestať nevinných, ale nechceme si ani zbabelo zakrývať oči pred bubom, ktorý v skutočnosti aj existuje. Dupľom pred bubom, ktorý si náš rešpekt a ani úslužnosť nezaslúži. Zneužíva moc, ktorú získal od ľudí a tiež si myslí, že morálka je otázkou spoločenskej dohody, či skôr v jeho prípade ústavnej väčšny.

Nie, odo mňa predklon pred zlom neočakávajte. Nebol doteraz, nebude ani v budúcnosti, bez ohľadu na farbu trička či móresy. A keď ste očakávali, že všetko Ficove je pre mňa automaticky zlé, tiež ste boli na omyle, nie je, len to niekedy treba dotiahnuť, či vylepšiť. Hoci zvyčajne dosť zásadne.


ps1: A že niekto potom stratí slovenské občianstvo? No a čo? Veď dopredu vedel, že nestačí si len veľkomaďarsky biť do hrude, ale treba splniť aj nejaké podmienky. Je mu to vopred známe a tak je to fér.
ps2: Vážim si všetkých hrdých občanov Slovenskej republiky, akejkoľvek národnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šmejdi po novom útočia na dôchodcov cez inzeráty

Načúvací prístroj alebo strojček, ktorý narovnáva krivý palec na nohe, by si ľudia mali vyberať u lekára, nie v inzerátoch.

TECH

Vidíte na obrázku cikcakovité čiary? Môžete zažiť slepotu

Zakrivená slepota nie je diagnóza, spôsobuje ju evolúcia.

ŠPORT

Rok 1997: Rezešovci dostali železiarne a kúpili si aj futbal

Pred dvadsiatimi rokmi získal 1. FC Košice prvý titul a bojoval v Lige majstrov.


Už ste čítali?