Ako Fico sám seba usvedčil

Autor: igor matovič | 28.5.2010 o 9:09 | (upravené 3.6.2010 o 12:38) Karma článku: 19,89 | Prečítané:  17081x

Fico obvinil Sulíka, že je zlodej. Je v tom však jeden malý háčik. Zaujímavý. Budem stručný.

Fico tvrdí, že Sulík je zlodej, lebo v júli 2006 zarobila Sulíkova firma FaxCopy na predaji pozemku nejaké milióny. Zlodej vraj preto, lebo 13 mesiacov predtým ten pozemok FaxCopy vo verejnej súťaži (zverejnenej v celoštátnych denníkoch a s 18 súťažiacimi) lacnejšie kúpila od firmy OLO, kde v tom čase Sulík šéfoval.

Mňa na tomto celom zaujala len jedna „nepodstatná“ maličkosť. Čo? Toto – ako je možné, že v tom istom mesiaci, kedy sa mal Sulík podľa Fica stať zlodejom (júl 2006), Fico Sulíka zamestnal vo svojej vláde ako poradcu ministra financií? Urobili by ste to vy? Ja nie.

Fico už vtedy (júl 2006) určite veľmi dobre vedel, že s predajom pozemku bolo všetko v poriadku. Veď, ako čerstvučký premiér, si dával sakramentsky bacha a zbytočne by si nebral do vlády ďalšieho zlodeja. Samozrejme okrem tých, ktorých zobrať musel.

Fico však teraz, keď mu zateká do Titaniku, zrazu neváha aj z doteraz čistej veci, urobiť nehoráznu zlodejinu. Neváha zrazu zo Sulíka urobiť zlodeja.

Fico, uvedomuješ si, že si sa vlastne usvedčil?
Veď, ak by bola pravda, to čo tvrdíš, tak by to znamenalo to, že kým je niekto po tvojej pravici, dovtedy je človekom. Avšak momentom, ako sa ti postaví čelom, už sa zlodejom stáva. Poviem to inak – ak by bolo pravdou, to čo tvrdíš, tak ty si ako premiér vedome kryl zlodeja.

Teraz máš len dve možnosti:
Prvá – priznáš, že si klamal (budeš za idiota).
Druhá – budeš opakovať svoje bludy (budeš za spolupáchateľa, lebo si kryl zlodeja).

Osobne by som si na tvojom mieste vybral skôr tú prvú možnosť. Ničomu tým neublížiš, aj tak si to už veľa ľudí myslí.

s láskou, tvoj igi :o)

PS1. Síce sme na Rišovej kandidátke ako úplne poslední štyria, ale napriek tomu sme si preverili, komu ideme ruku podať. Už vtedy som si prečítal vysvetlenie celej story na Rišovej stránke. Tu je aj vám k dispozícii:
http://web.sulik.sk/index.php?section=4&id=15
PS2. Verím, že vo voľbách sa zlodejom všetci slušní ľudia otočia chrbtom a zvolíme si vládu a hlavne premiéra, ktorý nebude idiotom, nebude kryť zlodejov, a ktorého si hlavne budem môcť vážiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako bohatí obchodníci kšeftujú s rúškami? (rozhovor so Slovákom v Číne)

Pavel Dvořák o biznise s respirátormi a rúškami.

Rozprávky SME

Tri priadky (číta Robert Roth)

Klasické rozprávky (nielen) pre vaše deti.


Už ste čítali?